Černá, nebo bílá?

21. února 2015 v 16:20 | Bett |  My Writing Pad

Strach - Černá

Dobrosrdečnost - Bílá

Temnota - Černá

Ohleduplnost - Bílá

...


Strach, temnota, bolest, tahle všechna slova jsou pro mne jediná věc - černá barva. Na druhou stranu laskavost, dobrosrdečnost a ohleduplnost je jednoznačně barva bílá. Sic nevím proč, ale většinu věcí co ať už vidím, nebo slyším, zařazuji do barev a je jedno, jestli to je barva červená, modrá či fialová nebo růžová.

O černosti všeho kolem bysme se mohli nimrat celé hodiny. Vybereme tedy strach (který je mimochodem hlavní téma tohohle článku). Asi to napadane prakticky všechny - nejjedovatější hadi a pavouci, vlkodlaci, upíři, zlé čarodějky či třeba i bubáci, také mne napadá les a vněm potulující se dvě děti se zastrašenými výrazy trousící po cestiče chleba. Tu pohádku jistě znáte.

Strach nás jistě umí ovládat. Mne vždy stáhne do pocitu křičení, uzavření, paniky, nebo do reflexu, který mi říká ,,BĚŽ!". Kolikrát opravdu běžím, ani nevím kam. Srdce cítím až na temeni hlavy (někdy až v krku), ruce se mi třesou, nohy neposlouchají, břicho žadoní o chvilku přestávky a krk se snaží nedát o sobě vědět. Celkový pocit je směskou nějaké slátaniny pocitů, kdy vlastně ani nevím, proč utíkám.

Strach nás naplní příběhy o beznaději, zoufalství a ztrátou... Vše se to pak motá a drásá do takových momentů, jako smrt, opuštění blízkých osob, či jiných. Strach je jako strašák, na kterého sedávají kosi a vrány, zahlceni v černém peří, hledající si svou další oběť na unesení, potrápení a utrpení. Strach je sice fajn pro povzbuzení, ale čeho je moc, toho je prostě moc...

O bělosti si taky něco vytáhnu. A to třeba laskavost. Laskavost je jako růže - krásná, jemná, voňavá. Neměla by zde chybět obzvlášť proto, že je to kladná lidská vlastnost a těch poslední dobou opravdu už moc není. Ona je stejná jako růže buď rozkvétá, nebo v horším případě uvadá. Musí se k ní stejně jako ke květinám, opatrně, ale jistě a pokud budete opravdu šikovní, poté se vám potěšení také vrátí.

K laskavosti asi žádný příběh nemám, je to možná tím, že o vlastnostech se opravdu špatně mluví a když vznikne krátký odstaveček o vlastnosti, je to pro mne vůbec potěšení, že jsem něco pro mne tak těžkého zvládla. Každopádně laskavosti je na světě sice méně, ale za to se může (stejně jako rostliny) pěkně rozrůst!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 21. února 2015 v 16:57 | Reagovat

Um...kontext?

2 Anežka Anežka | Web | 21. února 2015 v 18:08 | Reagovat

Pěkný článek.

3 zoomini zoomini | 21. února 2015 v 18:44 | Reagovat

V některých kulturách je to naopak ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama