Je důležitější mít, nebo spíš být?

22. března 2015 v 18:14 | Bett |  My Writing Pad
Otaznik vykricnik
Zvláštní... Spousta lidí, kterých se zeptám na otázku, jestli by radši měli, než byli, u všech je odpověď takřka stejná a to být. Pár lidí mi své uvažování zdůvodnilo a zbytek jen pokrčil rameny.

Jednak si teda myslím, že minimálně ta 1/4 lidí by radši měla, než aby byla a to se myslím dá v této době celkem dost očekávat. Nechci tu ale nikoho obviňovat. Je to čistě můj vlastní názor.

Já vlastně nad tímto tématem přemýšlím už celou věčnost. Má odpověď je vlastně stejná jako od těch 3/4 zbylích lidí a to BÝT. Proč? Nejspíš proto, že nepotřebuji ke štěstí ani peníze, ani drahý mobil, počítač, notebook, velký dům nebo spousty dalších nesmyslů, které pro můj život moc důležité nejsou. Mně vlastně stačí mít peníze na nějaké to obyčejné žití, malý domeček, pár knížek, svojí milovanou postýlku, dobré přátele a čerstvý vzduch. Jo a dobré vztahy k blízkým lidem (ale i k těm ostatním). :)

BÝT:
Tyto lidi vidím, jako velmi cílevědomé a sebevědomé človíčky s cílemi směřujícími prakticky všechny ke zlepšování jich samotných. Rádi by jednou za čas se sebou udělali velikou změnu a hledají různé způsoby zlepšování jejich dovedností nebo vědomostí. Ale pozor! Tenhle typ přítulných lidských bytostí může být i dost povýšený, domýšlivý, arogantní, povrchní, zranitelní aj.

MÍT:
Spousta lidí, co chce spíš mít, bývá celkem závislá na penězích a na vlastním majetku. Neznamená to však, že by tito lidé byli nějak špatní. Naopak, kolikrát mám pocit, že dokáží být třeba i lepšími přáteli než lidé co by radši byli. Tito lidé si také jdou za svým cílem (ostatně, každý má svůj cíl, ne?), akorát trošku jinou cestou. Lidé co chtějí být, si většinou vybírají tu cestu, která je nějak posiluje a zdokonaluje (sebevědomí, tělo, psychika ...), ale i naplňuje, zato lidé, co radši mají, si vybírají cestu, která jim něco přihodí do kapes, ale někteří to tak mít samozřejmě ani nemusí a jdou si za tím, co je baví. (Ostatně to platí i pro ostatní).
Doufám, že v těchto lidech nevidíte někoho špatného a nikdo nemůže za to kdo ho vychoval a jak ho vychoval. Vemte si, že se bohaté rodině narodí malý chlapeček, který když vyroste je sice opravdu závislý na penězích, ale to neznamená, že je špatný. Na konec pak může být třeba nejchytřejší klučina na základce, střední nebo vysoké škole. Takže, nepodceňujme lidi, co chtějí mít. Čtvrtina z nich si to ani neuvědomuje a polovina se bojí to o sobě říct. No a ta zbylá čtvrtina nejodvážnějších lidí to prostě v klídku a pohodičce řekne. (A ty fakt obdivuji! :))
Takže tyto lidičkové jsou rozhodně aktivní, elegantní, zkušení..., ale mají i své tmavé stránky, tak jako všichni a to nejvíce lakomí, žárliví, řekla bych, že i agresivní a ironický...

Podle mého názoru, by lidé měli být něco mezi lidmi, co chtějí BÝT a lidmi, kteří chtějí MÍT. Byli bysme něco uprostřed a měli tak z obou dvou skupinek nějaké ty dobré, ale i špatné vlastnosti, touhy a cíle.

A kdo jste článek dočetl a ž sem, díky moc za jeho přečtení a chtěla bych trošku zdůraznit, že tento článek je čistě o mých názorech! Není to tak, že vše, co zde napíšu je pravda. (Ale to by snad ani nikoho nenapadlo).

Tak si pomalu užívejte nadcházejícího nového týdne a s dalším článkem na viděnou!
Bett
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zrza Zrza | Web | 22. března 2015 v 18:30 | Reagovat

Ja si myslím, že medzi týjmito dvoma slovami sa nedá rozhodnúť, pretože oboje človek potrebuje. Potrebuje mať, aby bol a potrebuje byť, aby mal. Je to divné :D

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 22. března 2015 v 19:17 | Reagovat

Moc hezky napsané! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama