Normální člověk s průměrnou inteligencí, nebo postižený člověk s vysokou inteligencí?

2. března 2015 v 18:01 | Bett |  My Writing Pad
Dnes na obědě takhle přemýšlel jeden můj vysoce inteligentní kamarád, co by asi zvolil, jestli být normálním člověkem s průměrnou inteligencí, nebo být postižený člověk, ale s nadprůměrnou inteligencí. Tak nějak se mi toto téma vrylo do paměti a nyní nad tím přemýšlím.Je fakt, že kdybych byla postižený člověk s nadprůměrnou inteligencí, byla bych i přes svou vadu dost chytrá a je jen otázkou, jestli by to posilovalo mé sebevědomí, nebo ne. Na druhou stranu, není úplně důležité být v něčem moc chytrý a hlavně nejlepší. Nevím, jestli by se mi žilo líp jako malý Einstein, ale vím jistě, že by se našlo pár "odborníků", co by se mi posmívali a mé malé sebevědomí by se mi rozhodně nezvýšilo.

Když vezmu, že bych mohla být normální člověk, bez jakékoli vady (což jsem) a s průměrnou inteligencí, myslím si, že to má také nějaké výhody, ale zároveň i nevýhody. Jako výhodu beru, že se vyvaruji takových těch idiotských poznámek jako jsou "Hele, postižáci jdou!" nebo "Nejseš nějakej cvaklej na mozek, jé, promiň já zapomněl/a". Nechci tu shazovat postižené lidi. Já si jich naopak velmi vážím. Obdivuji je za to, co si zvládají prožívat i přes své omezení. To, co oni dokážou, já bych nikdy nedokázala!
No, ale teď zpět ještě k těm výhodám. Mezi ještě jednu takovou jistou výhodu považuji samostatnost. Každý člověk má chuť se osamostatnit a u postižených lidí je to bohužel trošku složitější. No, a jako nevýhodu beru jasnou věc a to nadávky do šprtů. Já to mám třeba tak, že spousta lidí se prostě rozhodlo, že mi budou říkat šprte, jen protože se učím a nepropadám z předmětů, tak je to normální?

Když se teď nad tím znovu zamyslím, myslím, že jsem ráda, že jsem taková, jaká jsem. Nemusím být nějak extra výrazná a proto bych raději volila normálního člověka s průměrnou inteligencí. Zase, kdyby někdo vyhledával pozornost, nejspíš by si vybral toho postiženého člověka s vysokou inteligencí, ale když teď vidím tu dnešní mládež, nejspíš by se nad tím nikdo nezamyslel a rovnou by vybral normálního člověka, jen proto, že nechce mít nějakou vadu.

Abych to zakončila, kamarád si nakonec vybral postiženého člověka s vysokou inteligencí. Tvrdil, že je tak moc na vše alergický a nemocný, že už nevidí nějaký extra rozdíl... Já si ale myslím, že patří mezi ty lidi, kteří jsou sice hodně náchylné na nemoci, ale za to velmi inteligentní a chápaví... Takže ani nemusí být postižený, a je mnohem chytřejší než polovina celé neší třídy... ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 2. června 2015 v 15:13 | Reagovat

To je hodně zajímavá otázka. Já osobně bych si spíše vybrala být postižená s vysokou inteligencí, protože mě lidé nemají moc rádi už tak, takže by se toho příliš nezměnilo, já vlastně už vyšinutější být sotva můžu, a inteligence je prostě lákavá. Ale možná bych váhala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama