Ve smyslu nesmyslu...

3. března 2015 v 15:51 | Bett |  My Writing Pad
...tohle téma mi zadala kamarádka a popravdě řečeno, nevím co k němu napsat.

Nesmysl (anglicky nonsense), vlastně znamená, že něco nedává smysl. Synonyma: blbost, hloupost, ptákovina, hovadina, krávovina a co já vím co ještě... :)

Smysl (anglicky purpose), znamená nějaká změna ke které směřuje konkrétní činnost. Synonyma: účel, význam, cíl...

A abych tu nepsala o dlouhých historiích těchto slov (které si mimochodem stejně najdu na internetu ;)) napíšu krátký příběh, co mě zrovna napadl.

Byla zrovna noc, když Viktorka zhasínala lampičku, když v tom se ozvalo hlasité KŘACH!!! Viktorka se lekla, div se málem nepřevalila z postele a co neslyší. Nadávky a brek zároveň. Opatrně otevře dveře od svého pokojíčku a před ní stojí tatínek nesouc maminku v náručí. "Lezla na půdu a spadla" hlesl tatínek div se nazalykal. "Volal jsem záchranku, hned tu bude" dopověděl a vyběhl před dům i s Viktorkou. Záchranka tu byla opravdu co nevidět a když si převzali nehybnou maminku, pravili, že už nejspíš nic nezachrání, ale že se budou opravdu snažit. Tatínek se rozbrečel jako malý. I malá Viktorka to nevydržela a rozbrečela se. Zatím, co tatínek s Viktorkou plakali, záchranáři nasedli do auta a jeli.

Hodinu a půl seděli Viktorka s tatínkem na sedačce, než tatínek konečně dostal zprávu a to takovou, že mamince vlastně vůbec nic není. Jen, že celou dobu spala jako špalek. Tatínkovi a Viktorce se opravdu ulevilo. Ale nikdy nepřišli na to, jak to tenkrát vlastně bylo.

Příběh byl opravdu krátký, ale tak nějak si představuji smysl v nesmyslu, ale těžko říct...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama