... a jde se mučit!

12. dubna 2015 v 17:27 | Bett |  My Writing Pad
Hello again,
pardon, nechala jsem se jaksi unést jednou písničkou, kterou slyším každý den minimálně dvakrát. (Kdyby náhodou někoho zajímalo, kterou mám na mysli, myslím píseň Black Sheep od Metric):
...ale teď už k našemu oblíbenému tématu týdne. Jak a proč jsem článek nazvala, tak jak jsem ho nazvala může být nakonec vlastně záhadou. Chtěla jsem jen vymyslet něco, co bude tento článek nějakým způsobem charakterizovat.

Takže... jde se mučit!

Stejně jako mnozí z vás nenávidím šikanu! Nejen, že je velmi bolestivá, ale také dokáže HODNĚ zmenšit sebevědomí, odvahu a co já vím, co ještě. A naopak zvládne posílit strach a zbabělost. Musím říct, že jsem ráda, že šikanou, kterou jsem si prošla já (jenže to vlastně ani nebyla tak úplně šikana a jestli ano, tak dost slabá šikana) byla sice bolestivá, ale společně s mojí mamkou, taťkou a třídní učitelkou jsme jí kdysi dokázali zastavit.
...ale co mučení?
Mučení vidím jako jednu z hlavních věcí, která šikanou probíhá. Už to samotné slovo "mučení" ve mně vyvolává pocit beznaděje, strachu a opravdu malé dávky odvahy a energie. Slovo mučení, toť jako sova. Ale ne ledasjaká sova. Černá sova... je úplně jedno jak přesně vypadá, ale důležité je, že je černá. Černější než ta nejčernější tma vydávající to nejčerněji černé houkání. Jenže mučení není jen sova. Může to být i černý kat v červené kapuci přehozené přes hlavu. Zvláštně se zubící dřevorubec se sekyrou v ruce a vypadlým předním zubem. Může to být i ten nejztepilejší strom zahalený hnědočernou kůrou v podzimním večerním dešti. Mučení může být jakékoliv mučící nářadí nebo jakákoliv tmavá rostina. Tohle všechno a ještě víc vidím, když si představím mučení.

Nerada, opravdu nerada vidím šikanu a mezi ní i nadávky, posměch a mučení!!!

Ale proč ostatní lidé vlastně mučí?
- Odpověď je myslím jasná. Buď mají oběti něco, co viníci nemají (ať už cokoli hmatatelného nebo jakoukoliv vlastnost, emoci, či jiné...) nebo mají viníci nějaký problém a nemají si jak jinak vylít vztek nebo smutek a nebo to dělají prostě jen pro své vlastní potěšení. (A to už pak mají prostě nějaký psychický blok, který je potřeba ihned zneškodnit ;).)
Jak už jsem řekla, mučení ráda nemám, ale zase na druhou stranu, kdyby mučení neexistovalo (a vlastně žádná záporná vlastnost), lidé by byli takřka bezchybní. A teď, kdo by chtěl žít bezchybný život?
Vaše názory ráda uvítám v komentářích. Pokud se mě chcete na něco zeptat, můžete buď do komentářů nebo zde. A nebo to semnou rovnou proberte v chatu.
Těším se na vaše názory
Bett
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

Klik =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama