...dřív to bylo lepší...!

5. dubna 2015 v 19:48 | Bett |  My Writing Pad
Nechci říct, že dnešní společnost je zkažená. NE! Rozhodně NENÍ, jen je poněkud... jiná.

Vždy když mi mamka s taťkou a babička s dědou vyprávěli, jaké to bylo za jejich dob... za jejich mládí... propadala jsem v úžasu. Skákání z okna do slámy, stavění vlastních úkrytů v lese, žít bez jakékoliv elektroniky, psaní dlouhých a krásných dopisů, ještě ve 12 letech si hrát s panenkami nebo autíčky, nechovat se v 11 jako 15-letý pubertální fracek, chtít být navždy jen malým a nevinným dítětem... všechno tohle mě vždycky strašně lákalo. Každé jaro a léto trávit s přáteli skákáním na kupky sena, stavěním svých úkrytů, hraním každý den jinou venkovní hru nebo prostě jen ležením a povídáním si o nemožnostech.

Nyní je to vlastně všechno tak trochu uspěchané. Dříve nikoho ani nenapadlo, že 10-letá holka bude mít kluka, že 7-leté děti znají více sprostých výrazů, než by kdy napadlo jakéhokoliv dospělého. Nebo snad, že dokážou být tak drzí jak na své rodiče, tak i třeba na učitele, nebo jiného člověka. Před 2 lety jsem slyšela, že si snad nějaký malý kluk dovolil říct učitelce ať drží hubu potom, co ho postavila na hanbu.

Dnešní svět se točí jen kolem elektroniky, vynálezů a co já vím, kolem čeho ještě. Podle mého názoru, by byly krásnější takové ty doby, kdy nejlepší zábavou by bylo čtení, trávení času s kamarády venku a ne na sociálních sítích, kdy místo chatu by se psaly dlouhé a obsáhlé dopisy a kdy by byly vztahy mezi lidmy rozhodně přátelštější. Podle mne totiž hlavním důvodem nenávisti k ostatním jsou právě ty elektronické přístroje a peníze.

Toť ale pouze můj názor. Zdravím
Bett
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

Klik =)

Komentáře

1 Spake Spake | Web | 5. dubna 2015 v 19:57 | Reagovat

Na jednu stranu souhlasím, na druhou stranu.. už jsem si zvyknul a když člověk chce, tak hledá na tom pouze to spříjemnění. :-) Nicméně, bez toho by ti nemohl vzniknout ani tento blog, že? Lepší koukat na to, co z toho mám jako plus. :-)

2 raspberry raspberry | Web | 5. dubna 2015 v 20:05 | Reagovat

Mám na to stejný názor jako ty. Je mi necelých 17 a moje dětství bylo dokonalé, za nic bych ho nevyměnila. Nechtěla bych být mladší a chovat se jako dnešní generace děcek, protože oni přicházejí o hodně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama