Květen 2015

Komentáře o nás vypovídají... cokoliv!

29. května 2015 v 21:29 | Bett |  My Writing Pad
Ještě ráno mě vůbec nenapadlo, že by mě mohlo napadnout takové téma, ale napadlo mne, takže SLÁVA!

Určitě všechny blogery na celém internetu zajímá (kolikrát i víc než články) komentáře od ostatních. Já to mám asi něco mezi. Strašně ráda si čtu všechny komentáře od ostatních blogerů (jejich pochvaly, příběhy nebo snad i kritiku). Pro mě nemají ani tolik význam statistiky návštěvnosti (i když pro přehled je to fajn pomůcka), jako právě komentáře. A to z toho důvodu, že komentáře mi opravdu dávají najevo, že si moje články někdo čte a že má důvod se k nim nějak vyjádřit.

Komentáře jsou fajn, když mají nějaký smysl... ne?

Podle mě jsou celé tři skupiny komentářů:
  1. Komentáře pozitivní
  2. Komentáře negativní
  3. Komentáře s nudným obsahem
1. Komentáře pozitivní
- Tyto komentáře jsou z větší části velmi pozitivní. (Občas se zde najde i pár kritických slov, ale já je beru vždy jako bezva rady a motivaci na zlepšení dalších článků.)
- Nejlepší komentáře jsou vždy takové ty delší. To si pak sednu (nebo lehnu) a s velkým nadšením hltám každé slovo. (A čtu si to stále dokola :D)

2. Komentáře negativní
- Myslím, že tahle skupina je naprosto jasná. Někteří blogeři se odhlásí ze svého účtu (udělají se anonymními) a pak negativně hodnotí každý článek, na který se dostanou. Dokonce jsem zaregistrovala, že někteří blogeři se ani neodhlašují a pak komentují... hmmm... strange...
- Takové komentáře vypadají třeba takhle: ,,Na piču blog" nebo ,,Tohle nikoho nezajímá!" ...no a spoustu jiných komentářů.
(První příklad se ke mně opravdu dostal!.... To bylo doma radosti! :D)

3. Komentáře s nudným obsahem
- Na takových komentářích není nic zvláštního. Obvykle se skládají tak z jedné věty (nebo dokonce i jednoduchého souvětí) . Tyto komentáře nemám vůbec ráda. Přijde mi totiž, že se autoři takových komentářů chtějí jen... no jo... zviditelnit. (Čím více blogům napíší komentář, tím víc lidí bude chodit na ten jejich blog.) Ano, neříkám, že to není fajnově vymyšlené, ale řekněte mi, koho si rozkliknete raději? Člověka, co napíše komentář pozitivní nebo člověka, co napíše komentář s nudným obsahem?
- Takové komentáře mají stále stejné znění: ,,Pěkný blog!" nebo třeba ,,Pěkný článek!".

A jak to máte vy? Jaký typ komentářů máte nejraději? A jaký typ komentářů píšete?

Díky za všechny komentáře (ať už jde o komentáře negativní, pozitivní nebo.... ne! Komentáře s nudným obsahem prosím raději vynechte! ;))
Krásný večer
Bett

Pomůžete mi s výběrem přezdívky?

28. května 2015 v 20:27 | Bett |  Other
Zdravím (nebo spíš Allons-y?),
dnešní téma článku bude (samozřejmě) má přezdívka.

!Neděste se! Nechci si změnit dosavadní přezdívku... zatím... Nyní mám totiž v plánu jednu "velikou" věc. Co to za věc je zatím neprozradím, protože nad ní stále ještě pracuji a přemýšlím. No a hlavně vás chci tak trošku napnout ;). Takže, se nechte překvapit!

...Ale teď k té důležité věci o které tu chci vlastně celou tu dobu psát. Úplně hlavní pro tuhle "věc" je vymyšlení nějaké (jakékoliv) přezdívky (nebo jména, {každý,jak si to vezme po svém}). A protože jsem na vymýšlení přezdívek úplně příšerný člověk, žádám o všechny nápady i na tu nejpodlejší přezdívku vás...

Ano, zkoušela jsem všelijaké generátory náhodných přezdívek, ale žádná z nich se mi prostě nelíbila. Nejlepší ze všech generátorů byl nejspíš generátor elfských jmen a generátor hobitích jmen. A i tak se mi přezdívky zdály dost nepoužitelné, tak kdyby měl někdo problém vymyslet si přezdívku, může se na ně mrknout.

Moje přezdívka by měla obsahovat dvě slova. Z toho první slovo by mělo mít něco společného s Bet (Bětka, Alžběta...) a druhé je čistě na vás.

Pokud byste si třeba nevěděli rady jakou přezdívku, přečtěte si v menu můj profil nebo moje blogerské začátky, popř. se podívejte na má starší díla, která mě myslím občas charakterizují.

...Kdybych měla říct mou první přezdívku, která stála alespoň za něco, tak to byla přezdívka Elizabeth Rosie, každopádně přezdívka mi prostě neseděla, tak jsem jí automaticky "zahodila do koše" :)....


Takže bych ještě jednou chtěla moc poprosit o všechny rady a nápady (popř. inspirace). Budu opravdu moc ráda, když mi pomůžete něco vymyslet. Sama jsem na to totiž naprosto nenápaditý člověk. :)

Díky mockrát
Bett

Můj nový design blogu

25. května 2015 v 18:48 | Bett |  Other
Po delší době opět zdravím!
Téma tohohle článku je (jak už jistě všichni víte) změna designu na mém blogu. Na designu jsem strávila celý víkend a zrovna včera jsem se ho pomocí mých doposud získaných znalostí a schopností snažila (ačkoliv stále marně) nastavit. Snad jsem tuto práci již dokončila.

(Pokud tento článek čte někdo z grafiků, mám takový dotaz. Určitě nejsem jediná, kdo blogy čte a prohlíží ze svého mobilního telefonu a zjistila jsem, že na mém mobilu po zapnutí mého blogu se design nesmyslně nastaví a text posune. Proto bych se ráda zeptala jak je to možné a poprosila bych o případnou radu. Děkuji a pro představu to vypadá asi takhle:

Planety od A-Z - 1. díl

20. května 2015 v 19:27 | Bett |  Other
Spousty whovianů, co píší svůj blog či jakoukoliv webovou stránku publikují různé články o seriálu Doctor Who (samozřejmě :)). Spousta lidí takto píše o každé postavě zvlášť, o svých názorech a nejčastěji různé povídky právě na tento seriál.

Já jsem se dnes rozhodla sesbírat tři různé planety (a to z internetu, ostatně jako to v dnešní době dělá každý), co Doktor a jeho společnice (občas i společníci) navštívili. Dnes si představíme hned tři planety a to:

  1. Planeta - Adipose 3
  2. Planeta - Alfava Metraxis
  3. Planeta - Adrozanijský svět
...Tak, já myslím, že můžeme začít. :)

Já jako starší sestra

17. května 2015 v 16:57 | Bett |  My Writing Pad

...Mé postavení jakožto starší sestry se mi každým dnem, minutou i setinou setiny zamlouvá čím dál méně...


Proč?
Být totiž starší sestrou má jak výhody, tak i nevýhody ale to je myslím samozřejmostí. Jestli to má tak i moje mladší sestra nemůžu nijak posoudit podle vlastních zkušeností, protože sama mladší sestrou nejsem. I tak bych ale řekla, že mladší sestry (stejně jako ostatní) mají též své výhody i nevýhody.

Musím se přiznat, že za poslední měsíc se vztah mezi mnou a mou sestřičkou (budu jí zde jmenovat pod přezdívkou Mandarinka) myslím celkově dost zhoršil. Není to tím, že bych jí nějak ubližovala nebo na ní byla zlá. Spíš je to tím, že si už moc nerozumíme. Nemáme se pořádně o čem bavit a když už se o něčem bavíme, tak je to o blogování, hře The Sims 4, rodině nebo o škole.


Příběhy dvou "obyčejných" sester - info

9. května 2015 v 14:54 | Bett |  Other
Ahoj všichni,
dnešní článek budu považovat, jako takový info-článek o nové vícedílné povídce ,,Příběhy dvou "obyčejných" sester".


Vlastně, nebude to až taková povídka. Budou to jednoduše příběhy dvou "obyčejných" sester nebo takové mini příběhy, ale to se ještě uvidí.

Z nadpisu je již jasně vidět, že povídka bude hlavně o dvou sestrách, které budou něco (cokoliv) zažívat. Ať už nějaký trapas, šťastnou nebo smutnou událost.

Spousty lidí si již určitě také všimlo té propracované grafiky a povědomých tváří obou dívek. Ano, je to světoznámá hra The Sims 4, kterou mám (společně se ségrou) od října 2014 (tedy od mých třináctých narozenin). Budu tedy hrát jejich společné příběhy a následně vám je také převyprávím.

•••

Máte-li jakýkoliv nápad na příběh (ať už k The Sims 4, Doctorovi Who nebo čemukoliv jinému) a chtěli byste se s ním pochlubit, popř. abych ho nějak zpracovala, bylo by mi jenom ctí. (Človíčka takového nápadu samozřejmě také zveřejním v článku.)

Objevení - 2. díl (DW)

6. května 2015 v 17:47 | Bett |  My Writing Pad

"... Tady není něco v pořádku! ..."

Fotografie, fotografie a fotografie...

2. května 2015 v 20:57 | Bett |  My Creation
Zdravím,
dnes přidávám pár mých nafocených snímků za poslední dobu.

Zrovna předevčírem byly čarodějnice a moje ségra celé odpoledne lítala s foťákem a fotila, co se kde dalo: (celý článek ↓)