Planety od A-Z - 1. díl

20. května 2015 v 19:27 | Bett |  Other
Spousty whovianů, co píší svůj blog či jakoukoliv webovou stránku publikují různé články o seriálu Doctor Who (samozřejmě :)). Spousta lidí takto píše o každé postavě zvlášť, o svých názorech a nejčastěji různé povídky právě na tento seriál.

Já jsem se dnes rozhodla sesbírat tři různé planety (a to z internetu, ostatně jako to v dnešní době dělá každý), co Doktor a jeho společnice (občas i společníci) navštívili. Dnes si představíme hned tři planety a to:

  1. Planeta - Adipose 3
  2. Planeta - Alfava Metraxis
  3. Planeta - Adrozanijský svět
...Tak, já myslím, že můžeme začít. :)1. Adipose 3

http://gallifrey.cz/images/databaze/planety/adipose3.jpg

Tato planeta byla využívaná rodinou Adipose k výchově jejich mláďat, která poté přesune domů kojná, co se o ně stará. Někdy před rokem 2009 planetu ukradli Dalekové a přesunuli ji do Kaskády Medúzy.

(POZOR! Pokud jsi neviděl/a díl ↑ a nechceš se dozvědět spoillery, následující odstavec přeskoč. ;))

http://oyster.ignimgs.com/mediawiki/apis.ign.com/dr-who/thumb/9/97/44657114_adipose_512bbc.jpg/228px-44657114_adipose_512bbc.jpg
Jelikož se planeta ztratila, Rodina vybrala Zemi jako svou novou planetu z důvodu velkého počtu lidí s obezitou. Vrchní sestra Cofelia působila na Zemi a tajně lidem nasazovala pilulky, údajně na hubnutí, které z lidského tuku vytvořily malinká Adiposátka. Všechno šlo výborně, dokud do toho nezačali strkat nos Doktor a Donna Noble. Vrchní sestra se bála, že by mohli upozornit Stínové prohlášení, a tak se rozhodla porodní plán urychlit, chtěla všechny lidi, kteří si vzali pilulku, přeměnit na Adiposy, a pak je přepravit domů. Ovšem... na zbytek se podívejte sami, protože by to bylo moc spoillerů! ;)


V Kaskádě Medúzy sloužila Adipose 3 a dalších 26 planet jako zdroj pro realitní bombu, kterou chtěli Dalekové odpálit, ovšem Doktor spolu se svými společníky tomu zabránil a navrátil všechny planety na své původní místo... zase :D


2. Alfava Metraxis


Byla to sedmá planeta v soustavě Dundra v pásu Gan. Do poloviny 47. století byla planeta domovem Aplanů, poté tato civilizace záhadně zanikla. Ve 49. století byla kolonizována lidskými osadníky. Atmosféra se skládala z vysokých hladin kyslíku a naopak z nízkých hladin toxinů. Jeden den na Alfava Metraxis měl zhruba jedenáct hodin.


Aplani zanechali na planetě pozoruhodné stavby čítající chrámy nebo Aplanská Mortaria, označovaná také za Bludiště smrti. Skládaly se z velkých podzemních labyrintů s budovami vytesanými do stěn zdobených sochami smrti. Bludiště čítalo šest pater představujících povznesení duše.


Planeta Alfa Metraxis z dílů:3. Adrozanijský svět


Na celé planetě se rozprostírá nádherný zasněžený les, který obývají Androzanijské stromy. Jedenáctý Doktor se o planetě vyjádřill jako o jedné z nejbezpečnějších.

(.... A máme to tu zase... POZOR! Pokud jsi neviděl/a díl S06E15 (S07E00) a nechceš se dozvědět spoillery, následující odstavec přeskoč. ;))

Doktor plánoval vzít na tuto planetu Cyrila, Lily a Madge Arwellových do roku 5345 pomocí portálu, který přestrojil za velký vánoční dárek. V té době jsou na planetě i Sběrači paliva, kteří přišli získat palivo z Androzanijských stromů, které jsou největším zdrojem paliva vůbec. Pomocí kyselých dešťů plánovali přeměnit energii živého lesa na palivo. Androzanijské stromy o těchto plánech věděli...

...víc, ale v tomto díle:

Doufám, že se ti další článek k seriálu Doctor Who líbil. Ještě bych jen ráda řekla, že všechen text je z internetové stránky www.gallifrey.cz. (Někde jsem ho poupravila.)
+ Odkazy v textu tě přesměrují na některá má starší dílka, na zdroje v článku použitých obrázků nebo na zde zmíněné díly k online shlédnutí.
Přeji krásný zbytek večera Bett
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

Klik =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama