Šumavský deník - Den 1 / příjezd

18. července 2015 v 15:00 | Bett |  Šumavský deník

,,Uprchlická organizace" je seskupení čtyř lidí, jenž se rozhodla zdrhnout.

...nebo také...

,,Uprchlická organizace" je pojmenování čtyřčlenné rodinky, jenž se rozhodla na šest dní uprchnout až na jih Čech. Na Šumavu.Zdravím,
tak včera jsme přijeli z týdenní dovolené na Šumavě. Tudíž mne nestrazilo auto, nenakopla koza, nezadupal kůň ani na mě nezaútočila kráva. Kocouři mě nepoškrábali k smrti a mé nohy po cestě nezkolabovaly. Ano, byli jsme ubytováni na ekofarmě plné zvířat, krásného prostředí... a třešní.

Protože každý náš den byl vysoce nabitý, rozhodla jsem se každý den si připomenout, co se v ten určitý den stalo a zároveň dát třeba tip na výlety po jižních čechách. Pokud tedy jedete na dovolenou na Šumavu nebo poblíž Šumavy, určitě sledujte můj šumavský deník. (Bude vycházet každý den v 15:00 hod.).

Teď už ale k věci a to ke dni prvnímu:

1. Den / příjezd - 12.7. 2015

Ráno bylo celkem hektické. Přijela babička a děda (hlídali nám dům) a my jsme jim vysvětlovali všechny možné i nemožné věci okolo našeho domu. Nakonec i přes dlouhé prodlevy jsme naskočili do auta a kolem 11-té hodiny jsme vyrazili... a jeli... jeli...a jeli...


...V autě jsme se se ségrou strašně nudily. Mezi mou nejčastější zábavu patřilo hlavně poslouchání hudby a koukání na pár stažených filmů nebo seriálů na mém mobilním telefonu. Ale vzhledem k tomu, že se tyhle chytré telefony hrozně rychle vybíjí, spíš jsem jen poslouchala hudbu.
Také jsem ale pomocí foťáku fotila fotky okolní krajiny a chvíli jsem si četla. Doufám, že nejsem jediná, ale při čtení v autě se mi vždycky hrozně točí hlava a celý zbytek dne je mi pak šoufl.

A jak jsem mohla tušit již na začátku, cesta vůbec neutíkala, jak jsem si myslela...


Někdy v polovině cesty jsme konečně zastavili alespoň na krátkou procházku kolem hradu Kámen. Zrovna se konalo šermířské představení a nás to dost uchvátilo, proto jsme se trochu zdrželi. A při té příležitosti jsem si se ségrou koupila každá jednu vizitku. Normálně, stojí jen 10 Kč! :-D

Také jsme se prošli po hradní zahradě a já vyfotila pár fotek. Sem jsem ale vybrala jen dvě :).


a


Po představení jsme se rychle občerstvili párkem v rohlíku a klobásou a jeli jsme dál...

...A protože jsem se fakticky nudila, nenapadlo mne nic jiného, než vytáhnout foťák a fotit všechny možné kraviny... Zde prosím příklad:


UPOZORNĚNÍ!
Taťku jsem z obrázku ořízla, tak ho tam prosím nehledejte.

Původně bylo odměřeno, že bysme měli jet celkově až k cíli kolem 5 hodin. Tato skutečnost se ovšem stala snem po překonání 5 a půl hodiny. Nakonec jsme ale přeci jen kolem 19 hodiny přijeli k cíli.


...


...Ubytovali jsme se ve velice příjemném a útulném srubu, ve kterém nám bylo hej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám můj šumavský deník?

Ano
Ne

Komentáře

1 Jana Š Jana Š | E-mail | Web | 18. července 2015 v 16:04 | Reagovat

Loni jsme také byli na Šumavě. Ubytovaní jsme byli v Černé v Pošumaví, pak jsme vždy někam popojeli autem a udělali túru. Jsem zvědavá na dašlí díly :-)

2 Elík Elík | 26. července 2015 v 11:01 | Reagovat

My byli minulý týden taky na Šumavě :-D Bydleli jsme ve Frymburku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama