Šumavský deník - Den 2 / Okolní prohlídka + Jak jsem trubka ztratila vizitku...

19. července 2015 v 15:00 | Bett |  Šumavský deník

Opět zdraví uprchlická organizace (Nebo jen její člen?).Den 2 / Okolní prohlídka + Jak jsem trubka ztratila vizitku... - 13.7.2015

Ráno jsem se vzbudila jako poslední a ještě s naprosto zlámanými zády. Vím, neměla bych si stěžovat, ale mou postel prostě nikdo a nic nenahradí. Je dost měkká pro má citlivá záda a to je na ní skvělé!

Po tom, co jsme zjistili, že neteče voda jsme se nasnídali a plní očekávání, kdy konečně začne téct jsme chvíli čekali. Po půl hodině čekání jsme se na to vykašlali a vzali jsme dva batohy, do nich pití jídlo a peníze, na mém rameni můj (náš) nový foťák a vyrazili jsme na obhlídku okolí.

Naše trasa směřovala nejdříve ke zřícenině Pajreku, což samozřejmě nikoho vůbec nepřekvapilo, když se nachází jen kousek od srubu. :)


...


A hned potom jsme zamířili do centra města Nýrska. Než jsme ale vylezli z lesa, objevili jsme ceduli s nápisem:


... podívali jsme se tedy na tu Pajreckou Lípu. Byla fakt dost velká. Uvnitř měla vyžraný kmen, takže mi to trošku připomínalo tajný úkryt. Bohužel jsem dost velký srágora, který by si netroufl vlézt dovnitř... :(

Šli jsme tedy cestou do Nýrska. Celé odpoledne jsme se procházeli, a já foťák prostě ne a ne dát z ruky pryč... Zatímco jsem fotila, mou brašnu od foťáku jsem se snažila pokaždé pečlivě zavírat, nýbrž v ní ještě pořád poskakovala turistická vizitka z hradu Kámen. Asi jsem si měla dát větší pozor, ale po vyfocení mé sestry u vody, kde jsem měla brašnu z nějakého důvodu otevřenou (zapomněla jsem ji zavřít) jsem jí už neviděla. Ať jsem hledala jakkoli, nenašla jsem ji. Příště si budu muset dávat turistické vizitky jinam... :'(

Po zdlouhavém hledáním jsme se nakonec rozhodli dojít už konečně do toho Nýrska. Mířili jsme si to rovnou do informačního centra pro mapu, turistickou známku a nešťastné turistické vizitky. Vše jsme pořídili. Došli jsme si také do cukrárny (k tomu se váže taková vtipná historka :D) a pak jsme se chtěli podívat ještě do Bystřice nad Úhlavou. Tam jsme ale nakonec nedošli. A ne, protože by nás bolely nohy. :-)

Cestou z Nýrska nás překvapily nutrie, které si lebedily na okraji řeky. Byly takové odvážné. Vůbec nezdrhaly, když jsem šla blíž a tak jsem je alespoň mohla vyfotit. A hned po vyfocení odvážných zvířátek jsme šli zpět ke srubu.


...


Po tom, co jsme se vrátili jsme se svalili na židle, postele nebo na houpací síť. Se ségrou jsme šli ještě omrknout ta úžasná zvířata jménem koně a pak už jsme jen do večera hráli deskové hry. Poté jsme se osprchovali, převlékli do pyžama a vyčistili si zuby... (ale to je myslím samozřejmost).


Takže u dalšího zápisku na viděnou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám můj šumavský deník?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama