Objevení - 3. díl (DW)

27. srpna 2015 v 15:00 | Bett |  My Writing Pad

"BUDETE VYHLAZENI,

BUDETE VYHLAZENI,

BUDETE VYHLAZENI"Doktor se pomalu otočil. Viděl přesně to, co čekal. Obrovský červený dálek stále opakujíc "Budete vyhlazeni. Budete vyhlazeni..." míří teď na Doktora svým obrovským zabijáckým okem. Margo se rozbušilo její jediné srdce, co stále ještě vlastnila. Dáleka už sice viděla, ale v té malé krabici, jenž nese název televize. Tam jí dálek nikdy neublížil. Mohl si mířit kam chtěl, ale Margaret to nikdy nijak neohrozilo a možná právě proto teď odpočítávala vteřiny do konce svého života. Doktor chtěl něco říci, než ale stačil otevřít pusu, stalo se to. Obrovský žlutý záblesk pohltil celou místnost. Margo, jako by na chvíli oslepla. Nevěděla, co se zrovna děje a Doktor na tom nebyl o nic lépe. Světlo pohaslo. Oba dva již viděli naprosto dokonale. Před nimi stál stále dálek. Byl to pořád ten stejný dálek, ale něco na něm nehrálo. "Doktore?" ozval se najednou. Tentokrát, ale úplně změnil přístup. Ze zabijáckého dáleka byl slyšet jen milý a úplně neškodný dáleček. Doktora to zarazilo, ale co, zkusil na něj také vlídný přístup. "Ehmmm... Ahoj" zkusil na dáleka promluvit.

•••


"Hahaha" ozval se hlasitý a Doktorovi velmi povědomý smích.
"Co to?" Doktora zarazil nečekaný smích červeného dáleka. "Dáleci se přeci nesmějí!" opakoval si svou myšlenku stále dokola.
"Hahaha" nečekaný smích opět zahřměl. Tentokrát byl ale mnohem a mnohem silnější, než před tím.
"To nemůže být dálek" napadlo Doktora.
"Hahaha, opravdu nevíš?" provokoval ho hlas. Doktor ale nemohl přijít na to, kdo se schovává za tím mírumilovným dálekem a ještě větší záhadu v něm působila myšlenka, že ta "věc" úplně dáleka změnila "Vylez!" přikázal Doktor ostře.
"No tak dobře..." ozvala se ta věc znovu a pomalu, ale jistě vykračovala zpoza dálečka. První, co Doktor s Margo uviděli byl jasný ženský stín. Opravdu husté a kudrnaté vlasy během pohybu dámy vesele tančily a zbraň za opaskem se prostě nedala přehlédnout. "Ahoj Zlato..." usmála se ta žena na Doktora.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
"River!" Doktor radostí zakopl o na zemi se válející černý kabel. "Nikdy mě nepřestaneš udivovat!" zmohl se ještě říct a pak zavřel oči.
"Je mrtvý?" vyskočila rozhozeně Margo.
"Ne, není, jen byl ten šok pro něj moc veliký." uklidnila jí River. "A... kdo jsi vlastně ty?" zeptala se.
"Margareta Allonso" představila se Margo s úměvem.
"Allonso..." River se zamyslila, "... to jméno jsem již určitě někdy slyšela..." Margo to ale nijak nerozhodilo a pokračovala.
"...Chodím na základní školu Plačící Anděl..." motala slova jedno za druhým "...maminka pracuje jako účetní a..."
"Tak už ticho!" okřikla jí River. "Opravdu jsem to musela někde..." River ale ne a ne se hnout z místa přemýšlení.
"A co jste už slyšela?" zeptala se nechápavě Margo.
"Ale nic..." odpověděla ostře River, přešla k otevřenému oknu a zvolala

Mami, tati, máme tu problém!

(Tento díl je o něco kratší, ale snad bude již brzy další díl. :))
Přeji krásný zbytek dne
Bett
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

Klik =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama