Říjen 2015

Halloween - dýně

31. října 2015 v 18:44 | Bett |  Other
Dnes je americký svátek HALLOWEEN a i když ho nijak neslavíme, stejně si doma rok co rok rádi vydlabeme tu jednu dýni, do které pak dáme svíčku a venku jí poté necháme.


Divergence - kniha

16. října 2015 v 14:37 | Bett |  Other
Po prvním filmu Ladíme 2 tentokrát následuje něco, ze soudku literatury...

http://neoluxor.cz/files/0/9788074471254-1.jpg


Každý jsme jiný, ale přitom tak stejní...

11. října 2015 v 20:27 | Bett |  My Writing Pad
http://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2013/12/odlisnost.png
Každý jsme jiný, ale přitom tak stejní, aneb schopnost lišit se. To je téma dnešního článku, který mne zase jednou přinutil přemýšlet mozkem a ne pusou, kolenem, bradou nebo nevím čím ještě.


Ladíme 2

8. října 2015 v 19:07 | Bett |  Other
Zdravím,
posledním článkem jsem vám slíbila celý říjnový měsíc plný knižních a filmových článků, takže není co jiného čekat, než můj teprve nedávno shlédnutý komediální muzikál Ladíme 2.

Před pár měsíci (to bylo ještě v dobách prvních krůčků tohoto blogu) jsem zveřejňovala článek Film Ladíme, což je předchozí díl k Ladíme 2 (Pitch Perfect 2). No a když už je tu dvojka, nemůžu jinak, než k tomuto dílu napsat také svůj názor. :)

V den narozenin prezidenta Spojených států Amerických Bellas předvádí své (pro něj připravené) číslo, když se Amy stane malá... nehoda a ukáže tak naprosto nechtěně všem sledujícím své ženské přirození. To Bellas potopí až na úplné dno. Nejen, že byly posouzeny hromadou kritiků, ale k tomu přijela i německá skupina Das Sound Machine, která je prakticky postupně nahrazuje...

Film se mi líbil snad o dost více, než první díl a to hlavně proto, že oproti jedničce je dvojka mnohem více komediání... no, ale posuďe sami:Také mne dost mile překvapily scény s herci z minulého dílu. I když bych to neřekla, ve dvojce si zahrála i Anna Camp - Aubry (bývalá šéfka Bellas) a jiní herci z minulého dílu.

A jako pěkná tečka nakonec... ve dvojce si zazpívala i acapella Pentatonix, což mne nesmírně potěšilo, protože tuhle skupinu mám fakticky ráda (ano, jsou to ti červeno bílí lidičkové s javorovým listem na oblečení).


Na závěr bych film jen moc doporučila a kdybych ho měla ohodnotit do 10, mé hodnocení by vypadalo asi takhle: 9/10.

Krásný večer
Bett
Filmový + knižní - říjnový měsíc

4. října 2015 v 20:59 | Bett |  Other

Tak nám skončil první říjnový víkend a já přicházím konečně s novým (i když spíše takovým "úvodním" k tomuto měsíci) článkem...