Divergence - kniha

16. října 2015 v 14:37 | Bett |  Other
Po prvním filmu Ladíme 2 tentokrát následuje něco, ze soudku literatury...

http://neoluxor.cz/files/0/9788074471254-1.jpg


Jak by asi mohla vypadat brzká budoucnost?

Mírumilovní, Odevzdaní, Sečtělí, Neohrožení a Upřímní... - to jsou jména všech frakcí, ve kterých žijí lidé se společnými vlastnostmi a zájmy.

Jednou ročně všichni šestnáctiletí stojí před obrovským rozhodnutím. A to, v které frakci chtějí žít. Tu, kterou si dotyčný šestnáctiletý vybere, zde zůstane až do konce života, takže jeho konečné zvolení si musí pořádně promyslet.

Pak je tu příběh Beatrice Priorové... o dívce z Odevzdanosti, které je čerstvě šestnáct a brzy se musí rozhodnout, do které frakce skutečně patří. Ona je ale jiná, než ostatní. Hodí se jak pro Sečtělost, Odevzdanost, tak i pro Neohroženost, což se obvykle nestává. Každý se totiž hodí někam, ale ne do tří různých frakcí. Takovým lidem se říká ,,Divergentní". Systém ale nikoho takového nebere a proto se každého Divergentního ihned zbavuje. Proto musí být Beatrice opatrná a svou jedinečnost nedat nikomu ani nejmenším náznakem najevo.

Naše hlavní hrdinka se ještě do poslední chvíle nemůže rozhodnout, do jaké frakce vůbec chce a kam doopravdy patří. Stojí přímo u všech pěti mís naplněnými v každé z nich jinačími předměty, které charakterizují danou frakci s nožem v pravé ruce. Jedna označuje, Odevzdanost, další pak Mírumilovnost, Upřímnost, Neohroženost a Sečtělost... tak, kterou si Beatrice nakonec vybrala? A jak její život pokračuje dál?

•••

Tato kniha je jedna z těch, které mne natchnou tak, že se od ní nehnu dokud jí nepřečtu. (A že takových knih je opravdu pomálu!) Navíc je pěkně akční, takže se zde pořád něco děje. Také je to jedna z těch knih, nad kterými můžete přemýšlet, protože zápletek a převratných chvil je tam tolik, že si kolikrát říkáte, proč se to vlastně stalo a až po pár stránkách (někdy i po celé knize) zjistíte, jaký to vlastně nakonec mělo smysl.

Na závěr chci knihu nesmírně doporučit, protože právě díky ní jsem se po dlouhé době dostala opět ke čtení!

HODNOCENÍ: 10/10

Přečti si také z recenzí:

Přečti si mé nejúspěšnější články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četli jste (nebo jste viděli film) DIVERGENCE?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama