Introvert nebo extrovert?

8. ledna 2016 v 16:35 | Bett |  My Writing Pad

Od začátku roku 2016 mě jedna otázka v hlavě prostě nedá spát. Kdo vlastně jsem? Introvert či extrovert?


Jak už je všem jistě známo, introverti jsou tišší lidé, co úplně nevyhledávají větší společnost lidí a jsou radši zavřeni někde sami se sebou. Spekuluje se taky o tom, že introverti jsou neuvěřitelně empatičtí... dle mého názoru, naprosto skvělí psychologové.

Paradoxem jsou extroverti. Lidé, co nevydrží chvilku sami, ale také ti, co nejlépe navazují vztahy s okolím. Dříve jednají než myslí a v této době je na Zemi valná většina takových lidí (předpokládá se tak 75% ze 100%).

Ale... kam vlastně patřím já?

---

Stejně jako introverti zbožňuji ticho a klid. Jedině v takových podmínkách se totiž dokážu soustředit na psaní, učení nebo čtení. Jakýkoliv hluk navíc je pro mne jen víc a víc unavující.
Kdybych mohla, nevycházela bych z domu, a to proto, že mě právě to ticho nesmírně uklidňuje a právě v něm se cítím v bezpečí... tedy, pokud zrovna něco neklapne nebo nespadne. To mě pak přepadne chvilková nervozita.
A nakonec jsem, myslím, dost empatický člověk. Nesnáším lidi, co se přetvařují a dělají, že někomu chtějí pomoct i když nechtějí... Ve skutečnosti jim pomáhají poprvé, protože zrovna teď je to pro ně nějakým způsobem výhodné... Je mi z toho zle!

A co mé extroverské já?
I když se ráda někam zašiji, baví mě být i ve společnosti. Ovšem ve společnosti, těch nepřetvařujících se lidí, protože když se rozmluvím, neznám meze. Pořád bych jen žvanila... a žvanila... a žvanila... a žvanila........
Jestli dřív jednám než myslím doteď úplně nevím. Nejspíš samu sebe úplně neznám, protože jinak bych věděla, jestli si vše nejdřív rozmyslím, než něco udělám či naopak...

---

Jak bych se tedy vyhodnotila?

EXTROVERT 50% x INTROVERT 50%

Typla bych se tak na polovinu. Něco mezi introvertem a extrovertem.

---

Stejně jako já nad sebou váháte? Mrkněte na tenhle test: http://skeptest.wz.cz/introvert/index.htm
Zkusila jsem ho a takto jsem dopadla:A jak jste na tom vy?
Introverti nebo extroverti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 17. ledna 2016 v 11:06 | Reagovat

Něco mezi tím, záleží na situaci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama