Raníček

26. února 2016 v 7:34 | Bett |  My Writing Pad
Snad každý jsme někdy sledoval večerníčky. Ať už šlo o Křemílka a Vochomůrku, Štaflíka a Špagetku, Maxipsa Fíka, kosí bratry, Rákosníčka, Ferdu Mravence, Tipa a Tapa, Boba a Bobka, Macha a Šebestovou, Včelku Máju, Káťu a Škubánka, Médi nebo Kanafáska.


Pamatuji si, že večerníček dávali vždy na ČT1 v 19:00 hodin. U nás začátek takových kraťoučkých večerníčků symbolizoval přípravu do postele, což znamenalo, že jsme si se ségrou v sedm hodin s vyčištěnými zuby, v pyžamu a umyté mohly usednout k televizi a pozorovat příběhy kreslených postaviček. Po večerníčku už jen následoval rychlý přesun do postele a spát...

ALE

Napadlo už někdy někoho, proč večerníček odvysílávají večer? Proč ne ráno?

Nejdřív je nutno popřemýšlet už nad tím názvem. Večerníček. Logicky... večerníček s kořenem večer, asi nebude probíhat ráno. To bysme museli celé slovo trochu poupravit. Z VEČERNÍČKU by tak mohl být RANÍČEK.

Raníček by každé ráno mohla česká televize dávat v osm hodin a mohl by tak sloužit právě jako takový budíček pro děti. No, řekněte sami, nechtěli byste vstávat před osmou, abyste stihli ranní raníček? Já teda rozhodně! Den je pak (alespoň pro mě) mnohem delší, než kdybych vstávala v 11 - což je těsně před obědem.

Díky raníčku už neuslyšíte každé ráno od dětí: ,,Já se tak těším na večerníček..." nebo ,,Ať už je večer" nebo snad dokonce ,,Já chci večerníček, já chci večerníček, já chci...". Věřím, že každý rodič by byl naprosto dojat těmi třemi vteřinami volného času, které by takto ušetřil.

Proto prosím českou televizi o zvážení návrhu na raníček. Děti tak alespoň nastartují nový den pěknou pohádkou a pak hurá si hrát ven... tedy, pokud nevlastní tablety, mobily, či snad jinou elektroniku...

...

Nakonec bych ještě ráda doporučila jedno vyzvánění, které můžete použít jako vyzvánění vašeho budíku... Věřte, že takový budíček vás z postele dostane hned. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání návštěvníků

Klik =)

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 26. února 2016 v 10:13 | Reagovat

Pokud vím, tak raníček (a nebo ranníček) jednu dobu běžel...
U nás vedla Kouzelná školka, jako motivace na normální školku :-)

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 26. února 2016 v 12:43 | Reagovat

Tak pro mě byl raníček většinou na nově ve snídani ta pohádka, pamatuju si hlavně tu s tím vlkem, jak honí zajíce a potom také datla Woodyho. :-D Hrozně to u nás letělo, takže to jsem koukala přes odchodem do školky nebo školy, pak taky s bráchou, který je mladší. Ale večerníček byla klasika, úplně stejný rituál jsme měli taky. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama