Byli jsme za štěňaty

18. července 2016 v 13:02 | Bett
Před dvěma týdny, tedy ve středu 6. července, jsme navštívili dům majitelů našeho budoucího pejska (samozřejmě s majiteli pejsků a jejich štěňátky, psí maminkou, babičkou a strýčkem...)

Už dlouho tu zastírám plemeno psa. A osobně mi to už i přijde trapné :D. Jde tedy o krásné plemeno Československého vlčáka. Pro nás ideální hlídač a nejlepší přítel.

Teď už ale k samotné návštěvě. Majitelé vlčáků jsou moc milí. Dokázali nám tři hodiny povídat jen o vlčácích. Od jejich povahy k zájmům přes jejich výchovu až do trávicí soustavy a k samotnému poutu mezi člověkem a psem. Pozorně jsme poslouchali, zatímco štěňata pobíhala, něco kousala nebo se nechala hladit...


... To jim ale nikdy moc dlouho nevydrželo. Stačilo deset minutek a byli na hodinu úplně tuzí.


Štěňata také ostražitě hlídali jejich maminka, babička a strýček. Vždy, když se venku něco pohnulo nebo šel někdo kolem, slyšeli jsme neuvěřitelný štěkot, ale majitelé je vždy hned uklidnili.

Pro představu, takhle vypadá vlčák v dospělosti. V tomto případě je to babička se jménem Voodoo. (A co se kusu té mříže na obrázku týče, štěňátka mají touto mříží vyhrazený prostor, aby nikam neutekla a nikde si neublížila a my jsme v tomto území všichni seděli.)


A tady je maminka Booja s jedním ze štěňat.


Už víme, že si budeme za necelé dva týdny odvážet pejska, ne fenku. Také víme všechna jména. Teď se jen rozhodujeme mezi dvěma uličníky. A to mezi pejskem se žlutým obojkem a pejskem se zeleným obojkem. Naši dva favoriti se jmenují: zelený - Enuk (Nuk), žlutý - Eyekesh (Kesh). Povahově jsou prý dost podobní. Jen ten zelený vyhledává víc společnost a žlutý je víc o samotě, ale zase má chvilky, kdy je o něco dominantnější než zelený. Ale ty rozdíly jsou prý tak malé, že si máme vybrat spíš srdcem.

Pro představu si tedy vybíráme mezi pejskem, který leží úplně napravo a mezi pejskem, který leží hned vedle něj (tedy ten uprostřed).

Fotky jsou staré dva týdny a je vážně legrace, když si vezmu, že jsou pejsci teď skoro jednou tak velcí.

(Tak doufám, že mě majitelé nezastřelí za to, že si jejich dvě nejnovější fotky vypůjčím :))

Tak, toto je Eykesh (tomu fandím já :D)

A Enuk (ale, jak se tak dívám na tu fotku... tak fandím i jemu :D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama