Je těžké zůstat sám sebou

14. května 2017 v 19:48 | Bett |  My Writing Pad
Co to znamená být sám sebou? V dnešní době jsou utvářeny vazby mezi lidmi a to ve velké míře za pomoci sociálních sítí. Stačí, aby se rozšířila jakákoliv informace či zpráva a brzy jí zná skoro každý. (A jestli je to všechno pravda, už nikoho nezajímá.)

Podle mě, být sám sebou znamená mít vlastní názor a za ním si umět stát. Umět se rozhodovat podle vlastní vůle a ne podle ostatních. Ale hlavně, nestydět se za sebe samotnou.

Proč je důležité, aby byli lidé sami sebou?
Kdyby měl každý člověk vlastní názor, tak se domnívám, že by spolu lidé o svých názorech na danou věc více diskutovali a společně se dostali ke kompromisu. Zatímco někteří lidé si místo toho, aby si utvořili a ověřili své názory, tak se automaticky přidají k názoru většiny. Takoví lidé se chovají jako stádo a nad tím, co si myslí oni sami moc neuvažují.

Denně nás také mnoho věcí ovlivňuje. Rodina, přátelé, knihy, ale i média a internetový prostor jako takový. Řekla bych, že tolik, jako nás ovlivňuje internetový prostor, nás neovlivňuje nic jiného. Internetová média mají spoustu funkcí. Nejdůležitější je, dle mého, podsouvání informací podle jejich vlastní potřeby. Myslím si, že se publikují jen ty informace, které média chtějí, abychom věděli. Zbytek zůstává nezjistitelným.

Být sám sebou je důležité a mnohokrát i složité. Já se sama sebou cítím být jen ve chvíli, kdy si plně důvěřuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama